Bratrstvo vlků (Brothrjus Wulfe)

Mytologie

V těch dávných dobách na počátku věků, které zveme časem „Pověstí a mýtů“, žila v horách, tam kde na vrcholcích nikdy neroztaje sníh, bílá bohyně - strážkyně hor. Je známá pod stovkami jmen, ale kmeny které si obvykle říkali „Lidé“ ji znali jako Divokou lovkyni. Někdy se též zjevovala lovcům v podobě obrovské bílé vlčice.

Tři bratři bohové jsou známí jako tvůrci našeho světa: Zuřivý, Divoký a Prohnaný. Se všemi třemi Bílá lovkyně nějaký čas žila a s každým z nich zplodila potomstvo.

S nejstarším bratrem, zádumčivým čarodějem, poutníkem mezi světy a vládcem hradiště bohů, jehož jmen je nespočet a někteří vlci jej zvou Widrirem, měla Černobílou, napůl lidskou a napůl zvířecí, která se stala vládkyní smrti a říše mrtvých.

S nejmladším bratrem - šprýmařem zplodila Hada, který se skrz řeky dostal k moři, kde žije a znají ho vodní národy.

Do třetice ji srdce přitáhlo k prostřednímu bratrovi - Divokému lovci, který má sídlo v Tisových hájích v hlubokých údolích, kam nepřijde slunce svit. Nejvíce jí byl podoben temperamentem i způsobem života. Někteří jej znají jako černého vlka a pána Divoké honby. Jejich společným potomkem byl vlk. Divoký a nespoutaný, neúnavný hvězdný běžec. Jeho jméno je Wulf-Velevlk, vůdce hvězdné smečky. Se svou sestrou Wulfilou pak založili vlčí pokolení. Čím dále šlo pokračování jejich rodu, tím méně vlci byli bohy s kouzlem, ale každému z nich dodnes koluje v žilách pár kapek krve božských předků.

Wulfila nazývaná některými kmeny též Garm je šedivá vlčice která střeží cestu do říše mrtvých. Každý kdo tam nastoupí cestu se potká s Vlčicí (hvězda Sirius) které zanechá tělo a pak putuje dlouho po obloze mléčnou dráhou, aby pak na konci cesty ožil vedle Velevlka (hvězda Antares), který prozkoumá jeho duši, zda-li je hoden přidat se k Hvězdné smečce.

Jejich potomci jsou jantarový (medový) vlk Skoll, který po obloze pronásleduje Slunce, a Hátí, stříbrná vlčice, lovkyně Měsíce starající se o jeho pohyb na obloze.

Dvojice vlků Lačný a Žravá odešli k Poutníkovi jako jeho strážci a nejbližší bytosti. Jsou zároveň něčím jako královská rukojmí a vykupitelé Wulfa kterého chtěli bohové původně spoutat. Tak je Hvězdná smečka stále ve spojenectví s dalšími bohy.

Co se týká lidí, Divocí se občas na svých toulkách spustili se zástupci lidského pokolení. Z toho vznikli vlkodlaci a kmeny „na hranicích světů“, lidé kteří si říkali Vlci.

Cesta na posvátnou horu